Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Spread the love

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Isırgan tohumu yağı

Isırgan tohumu yağı, cold-press yani soğuk sıkım yöntemiyle oldukça zor elde edilen bir yağdır. İçerisinde organik asitler, potasyum tuzu gibi cilde ve saça çok faydalı bileşenler bulunur. Bu yöntem ile ısırgan tohumu içindeki faydalı bileşenler özelliğini kaybetmeden şişelere aktarılır. Şimdi size saç bakımında ısırgan tohumu yağı kullanımından biraz bahsedeceğiz.

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 

 

  1. Saç dökülmesini tedavi eder

Isırgan tohumu yağı

Saç dökülmeleri hem kadınların, hem de erkeklerin ortak sorunu. Hal böyle olunca imdada hemen ısırgan tohumu yağı yetişiyor. Bu yağ saçın ham maddesi olan keratin dokuyu besliyor, saç tellerinizin kalınlaşarak saç derinize daha iyi tutunmasını sağlıyor. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayacağınız ısırgan tohumu yağı terapisi saç dökülmesi sorununuza birebir.

2.Kepek Problemini Çözer

Alternatif tıp ile tedavi yöntemlerine daha sıcak bakan cilt doktorları kepeklenme tedavilerinde ısırgan tohumu yağının kalıcı çözüm sağlayacağını vade diyor. İçeriğindeki antiegzamik bileşenler sayesinde hem saç derisi hem de cildimizde nükseden egzama hastalığının en büyük düşmanı.

 

  1. Yıpranmış Saçlara İyi Gelmektedir

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Saçlarınızda yıpranma, çatallaşma, yanmış görüntü problemi mi var? Yine ısırgan tohumu yağı yine tam sizlik. Saçlarınızı kökten uca besleyecek bu bakımla aradaki farkı kısa süre içerisinde göreceksiniz.

 

  1. Isırgan tohumu yağı

Saçlarınıza düzenli olarak ısırgan tohumu yağı uyguladığınızda fark edeceksiniz, saçlarınız sağlıklı ve her zamankinden daha parlak görünecek.

  1. Saçları Uzatır

Saçlarım uzamıyor diyenlere yine bu kıymetli tohumu öneriyoruz. Kökten uca besleyecek, kalınlaştıracak ve hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayacak.

Isırgan Tohumu Yağı Saça Nasıl Kullanılır

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Maddeler ile anlattığımız bu ısırgan tohumu yağını saçınıza nasıl mı uygulayacaksınız? Saçlarına bu yağı temiz ve nemliyken uygularsanız en iyi sonucu alacaksınız. Çok kuvvetli bir yağ olduğu için her gün kullanılmasını önermiyoruz. Haftada 1-2 kere olmak suretiyle temiz saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Uygulama bittikten sonra saçınızdaki problemin şiddetine göre en kısa 30 dakika, en fazla geceden sabaha olmak üzere saçlarınızı streç film ile veya havlu ile sarın. Açtığınızda saçlarınızı ılık su ve hafif şampuan ile yıkayın. Eğer probleminiz daha ciddi ise ısırgan tohumu yağı içeren şampuanlardan ya da doktorunuza danışarak ısırgan tohumu  kapsüllerinden destek alabilirsiniz.

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Isırgan Tohumu Yağının Olası Yan Etkileri Nelerdir

Bahsettiğimiz gibi ısırgan tohumu yağı çok güçlü bir yağdır. Karmaşık bir yapıya sahip olduğundan mide krampları, kaşıntı, vücudun su toplaması gibi olası yan etkileri görülebilir. Ayrıca kan inceltici ilaçlar ile beraber kullanılmamasını, gerekli ise doktor kontrolünde kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Saç derinize veya vücudunuzun büyük bir bölümüne uygulayacağınız ısırgan tohumu yağı terapisinin yan etki yaratıp yaratmayacağını öğrenmek için vücudunuzun küçük bir bölümüne bir damla damlatıp 1-2 saat bekletin. Eğer bir etkileşim gözlemlerseniz doktorunuza danışmadan kullanmayın. Ayrıca hamile ve emziren kadınların ısırgan tohumu yağı kullanmaması gerektiğini biliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kireçlenmeye Karşı İyi Gelen Şifalı Bitkiler Ve Yağlar Nedir Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde bitkisel tedavi, Çınar yaprağı ve kireçlenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir