Prof. Dr. Canan Karatay: Gençler Ve Çocukların Enerji Kaynağı et

Spread the love
Prof. Dr. Canan Karatay: Gençler Ve Çocukların Enerji Kaynağı et

Prof. Dr. Canan Karatay: Gençler Ve Çocukların Enerji Kaynağı et

Sağlıklı bir hayat için doktorların tavsiyesi et yiyin, et alamıyorsanız kemik alın. Prof. Dr. Canan Karatay, et gençler ve çocuklar için enerji kaynağıdır et alamıyorsanız “Kemik alın” tavsiyesinde bulundu. Etin, gençler, çocukların enerji kaynağı olduğunu ifade eden Karatay, yine çok tartışılacak bir çıkış yaptı. Modern tıbbın olmadığını ifade etti.

Düzce Valiliği tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Prof. Dr. Canan Karatay burada yaptığı açıklamada ilginç açıklamalar yaptı. Daha öncede farklı zamanlarda yaptığı gibi “kurtlu elma” önerisini tekrarladı. Kurtlu elma sağlıklı elmanın göstergesidir. Elma alırken kurtlu olanları tercih edin, ama elmayı yerken kurdun yarısı ağzınızda kalmasın diyorum dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay “Modern tıp diye bir şey yok” dedi.

Dünyada teknolojinin ilerlediğini ama tıbbın ilerlemediğini,  işaret ederek “Modern tıp diye bir şey yok, tıp ilerlemedi, teknoloji ilerledi dedi. Prof. Dr. Canan Karatay, Her türlü teknoloji ilerlediği halde neden hastalıklar arttı? Demek ki tıp ilerlemedi, teknoloji ilerledi. Gelişmiş ülkelerde, Devletler ve hükümetler, sağlık sorunlarında ortaya çıkan açıklarını kapatmak için halk sağlığı, hastalanmama üzerine araştırma yatırımlara başladı. Bizde eski hekim olarak böle eğitilmiştik. Prof. Dr. Canan Karatay, ben onları anlatıyorum, benim anlattığım yeni bir şey değil ki şimdiki hekimlerinde ilk duyduğunda şok geçirdiği şeyler çocukluğumuzdan beri yememiz, içmemiz, büyümemiz. Çocukluğumuzdan beri elli yıllık hekimlik, şimdi gösterdiği gibi istikbalimiz yani geleceğimiz bağırsaklarımızda. Bağırsaklarımız çok önemli bir organ biz ona dikkat etmemiz gerek.

Prof. Dr. Canan Karatay: Gençler Ve Çocukların Enerji Kaynağı et

Hayatımızdan uzak tutmamız gereken 3 şeyden uzak durun.

Prof. Dr. Canan Karatay, rafine edilmiş 3 beyazın bağırsaklarımızda bulunan dost hücreleri yok ettiğini belirterek “hangi 3 beyaz. Rafine olmuş, fabrikaya girmiş çıkmış beyaz şekerler, fabrikaya girmiş çıkmış tuzlar, fabrikaya girmiş çıkmış unlar”  bunlardan uzak durun. Eskiden beri bilinen bir gerçek, bağırsaklarımızda bulunan dost hücreleri yok ettiği için sağlığımıza zararlıdır. Prof. Dr. Canan Karatay, Oxford profesörü 46 yıl önce yazdığı kitabında açıklamıştı yeni bir şey değil, her fırsatta dile getiriyoruz. Beyaz saf ve öldürücü, şeker alışkanlığınıza tekme atın gitsin. Şeker alışkanlığınızı bırakın, çöpe atın demek istiyorum. Prof. Dr. Canan Karatay, özellikle mısır şurubunda ki şeker, insan vücudu için diğer şekere göre 7 kat daha tehlikeli daha zehirli ve toksit olduğunu göstermiştir. Mısır şurubu şekeri bağırsaklardaki dost bakterileri öldürerek kronik infermasyon dediğimiz her hücrede kronik yangınları başlatmaktadır. Yediğimiz her şeker, içtiğimiz gazlı içecekler, şeker hastası olalım yada olmayalım kan çekerini yükseltir dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay “et alamıyorsanız kemik alın”

Kemik düşük ısıda pişirilmesi gerektiğini ifade ederek “ Bana diyorlar ki et alamıyoruz kardeşim, kemik alın, düşük ısıda pişirip, haşlayıp rahatlıkla her sabah tüketilebilir. Gençlerimizin, çocuklarımızın enerji kaynağıdır. Beyinleri gelişir, kafaları gelişir, hafızaları zinde olur imtihanlara daha iyi çalışırlar şeklinde ifade etti.

 

 

Bir önceki yazımız olan Astımdan kurtulmak için ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim başlıklı makalemizde astım, astım hastalığı ve astım ilaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir